Mezoterapia bezigłowa – na czym polega zabieg?

Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji i elektroforezy. Elektroporacja polega ona na oddziaływaniu krótkich impulsów napięcia elektrycznego na komórki i tkanki, powodując zmiany prowadzące do zwiększenia przepuszczalności skóry. Dociera ona do wnętrza skóry, co powoduje, że terapia jest bardzo efektywna. Elektroforeza to zjawisko fizyczne, w którym podczas transportu prądu stałego dochodzi do przenoszenia substancji jonowych przez skórę. Oba te zjawiska zachodzą jednocześnie, dzięki temu pozwala to na znaczące zwiększenie ilości i głębokości penetracji aplikowanych substancji aktywnych.

Efekty po serii zabiegów

  • wyraźnie widoczne rezultaty liftingujące
  • redukcja zmarszczek i bruzd
  • ujędrnienie, nawilżenie, regeneracja skóry
  • poprawa kolorytu i struktury skóry
  • redukcja rozstępów

Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie plam, spłycanie zmarszczek, lifting oraz redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów, ujędrnienie biustu. Chcąc osiągnąć oczekiwany efekt stosujemy odpowiedni preparat z substancjami aktywnymi, dostosowany do potrzeb skóry pacjenta.

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem przyjemnym i przyjaznym, całkowicie bezinwazyjnym i bezbolesnym, nie występuje żadne uczucie dyskomfortu, ewentualnie lekkie mrowienie. Dzięki możliwości regulacji parametrów, dostosowujemy terapię do progu odczuwania klientki.
W czasie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a także nie ma ryzyka pojawienia się podrażnień czy stanów zapalnych.
Długość zabiegu zależy od obszaru skóry, do którego dostarczane są substancje aktywne. Zabieg trwa ok. 30-40 minut.

Częstotliwość

Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii od 5 do 10 zabiegów, raz w tygodniu.

4 FAZY ZABIEGOWE

Urządzenie automatycznie dzieli czas zabiegu na 4 fazy:

I FAZA wprowadzenie koktajlu zabiegowego  – zachodzi proces elektroporacji czyli otworzenia kanalików jonowych, w tej fazie substancje aktywne wnikają w komórki.

II FAZA cyrkulacja – dalsze (głębsze) wprowadzanie substancji aktywnych, zaczyna wytwarzać się ciśnienie w komórce. Bardzo często komórka jest zatoksyczniona ,obumarła, więc kolejnym kanalikiem jonowym (komórka ma kilka takich kanalików) są wypychane te toksyny pod wpływem wytworzonego ciśnienia.

III FAZA drenaż  – dalsze głębsze wprowadzanie substancji aktywnych,  z tym że podciśnienie wyrównuje się do stanów pierwotnych (normalizuje).

IV FAZA stymulacja – zamknięcie kanalików jonowych i wyrównanie końcowe ciśnienia komórkowego.

Bardzo istotne jest, aby nie przerywać zabiegu przed zakończeniem czasu, ponieważ klientka opuszcza gabinet z otwartymi kanalikami jonowymi, co w konsekwencji grozi tym, iż wszystkie toksyny, bakterie i zanieczyszczenia obecne w powietrzu wchłaniane są do organizmu! Na całej okolicy zabiegowej wykonuję zabieg równomiernie, nieprawidłowe jest wykonanie dwóch pierwszych faz na jednej stronie twarzy, a dwóch następnych faz na drugiej. Wykonując w ten sposób zabieg doprowadzimy do tego, że na jednej stronie twarzy kanaliki będą otwarte a na drugiej nie.

Cennik:

Twarz + szyja + dekolt – 190 zł
Wybrana okolica ciała – 170 zł