MANUALNE OCZYSZCZANIE TWARZY

Manualne oczyszczanie twarzy jest zabiegiem, który składa się ręcznego usuwania wykwitów skóry w postaci zaskórników otwartych, zamkniętych, krost i prosaków. Oprócz tego wykonywane są również inne czynności, które ułatwią pracę manualnego oczyszczania oraz sprawią, że zostanie ono dokładnie wykonane. Cały zabieg trwa około 2 godzin. Manualne oczyszczanie wykonuje się na skórze twarzy, pleców, dekoltu oraz ramion.

Manualne oczyszczanie twarzy – przebieg zabiegu

Manualne oczyszczanie twarzy rozpoczyna się od wykonania dokładnego demakijażu skóry. W tym celu preparat powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju skóry każdej klientki. Po wstępnym oczyszczeniu twarzy należy ją stonizować (wyrównać pH) używając do tego toniku. Następnie kosmetolog ocenia skórę pod względem jej struktury, a więc czy jest ona cienka, gruba, jędrna lub wiotka. Analizie zostaje poddany również jej koloryt i ogólny wygląd zewnętrzny.

Po przeprowadzeniu diagnostyki skóry wykonywany jest kolejno odświeżający peeling. Jest to ważny element całego zabiegu, ponieważ jego zastosowanie złuszczy wierzchnie warstwy naskórka. Ponadto delikatnie oczyści skórę oraz wspomoże dalsze procedury zabiegowe.

Można korzystać z różnego rodzaju peelingów np. enzymatycznego, drobnoziarnistego, gruboziarnistego lub gommage. Jego rodzaj należy jednak dobrać do rodzaju cery danej klientki. Aby wzmocnić efekt peelingu można zastosować “brushing” tzw. szczoteczki, które poruszając się po skórze nasilą efekt złuszczania.

Kolejnym etapem zabiegu jest rozpulchnienie skóry. Metod zmiękczających naskórek i otwierających jej pory jest  bardzo wiele. Do najstarszych należy nakładanie na skórę ziołowej maski, czyli tzw. kataplazmy.

Manualne oczyszczanie twarzy polega na wykonywaniu ucisków skóry w miejscach gdzie występują zaskórniki otwarte, zamknięte, prosaki. Uciski te nie mogą być agresywne i zbyt mocne. Powinny być wykonywane jedynie opuszkami palców, nie paznokciami, ponieważ mogłoby to spowodować głębokie uszkodzenia skóry oraz nasilić ból.

Po usunięciu tych zmian należy zdezynfekować skórę poddaną zabiegowi. Najczęściej wykonuje się ją przy użyciu prądów D’arsonvala. Oprócz działania dezynfekującego przyspieszają przemianę materii w skórze dzięki wytwarzaniu w niej delikatnego ciepła.

Jeśli skóra klientki wymaga większej pielęgnacji można rozszerzyć zabieg o wykonanie galwanizacji lub jonoforezy. Galwanizacja obkurczy pory skórne i poprawi jej ogólny wygląd. Z kolei jonoforeza, przy użyciu prądu stałego wprowadzi w głąb tkanek substancje aktywne, które korzystnie wpłyną na stan i kondycję naskórka. Innym rozwiązaniem wzbogacenia zabiegu oczyszczania skóry może być także sonoforeza. Polega ona również na wprowadzeniu substancji czynnych w głąb skóry, jednak nie za pomocą prądów, a przy wykorzystaniu siły ultradźwięków.

Kolejnym krokiem jest nałożenie na czystą skórę maski łagodzącej. Najlepszym rozwiązaniem są maseczki na bazie glinek np. glinki zielonej, czerwonej lub glinki białej, a także bardzo popularna dziś maska algowa. Działają one kojąco, chłodząco, nawilżająco oaz zwężają pory skórne.

Działanie maseczek można wzmocnić poprzez zastosowanie lampy Sollux. Naświetlania po zabiegu należy wykonywać filtrem niebieskim, który również wykazuje działanie kojące, łagodzące i przeciwzapalne.

Na koniec zabiegu warto pamiętać o nałożeniu kremu nawilżającego z filtrem UV.

Wskazania

  • nadmierne wydzielanie sebum;
  • zaskórniki;
  • krosty;
  • prosaki;
  • skóra trądzikowa i zanieczyszczona.

 

Cennik:

160zł