Na czym polega zabieg karboksyterapii?

To zabieg w którym podaje się podskórnie lub śródskórnie dwutlenek węgla. Gaz rozchodzący się równomiernie pod skórą rozszerza naczynia krwionośne, poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek. Pod wpływem dwutlenku węgla dochodzi do stymulacji procesów regeneracji tkankowej, pobudzony zostaje także proces angiogenezy, dzięki czemu powstają nowe, drobne naczynia krwionośne. Iniekcje wywołują lekki stan zapalny, który stymuluje produkcję białek podporowych. Proces przebudowy skóry zaczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu. Włókna kolagenu ulegają obkurczeniu, poprawia się mikrokrążenie, skóra staje się gładka i sprężysta.

Karboksyterapia jest również idealnym sposobem do walki z cellulitem. W trakcie zabiegu gaz częściowo przekształca się w kwas węglowy uszkadzający komórki tłuszczowe. Dochodzi wówczas do uruchomienia procesu lipolizy. Poprawia się też retencja wody, co zapobiega powstawaniu obrzęków często towarzyszących cellulitowi. Dzięki pobudzeniu metabolizmu komórkowego usprawnione zostaje odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii.

 • rozstępy
 • cienie pod oczami
 • cellulit (stadia I-III)
 • zahamowanie i odwrócenie procesu wypadania włosów
 • zlokalizowana tkanka tłuszczowa
 • zmarszczki
 • łuszczyca
 • teleangiektazje
 • zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie
 • regeneracja dłoni
 • blizny
 • wspomagająco przy liposukcji
 • redukcja podwójnego podbródka
 • worki pod oczami
 • opadające powieki
 • rewitalizacja skóry (odmłodzenie)
 • opuchlizna wokół oczu
 • blizny trądzikowe
 • fałdy nosowo-wargowe

Odmładzająco na skórę?

Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. CO2 zaaplikowany podskórnie przyspiesza przepływ krwi i stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu działa odmładzająco na skórę twarzy lub ciała.

Już po 1-szym zabiegu na twarz można zaobserwować rozświetlenie skóry, wzrost jej natlenienia a także większą sprężystość, bowiem w wyniku działania karboskyterapii natychmiast pojawiają się substancje odżywcze i tlen a dodatkowo czynniki wzrostu, które migrują z głębokich warstw skóry.
Karboksyterapia skutkuje większym przepływem krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawą mikrokrążenia i odnowy komórek.

Odpowiedzią skóry na podanie dwutlenku węgla jest reakcja zapalna, co prowadzi do produkcji kolagenu.

Do 3 miesięcy po serii zabiegowej, trwa pełna przebudowa skóry. Obkurczaniu ulegają istniejące włókna kolagenowe. Poza tym fibroblasty produkują nowe włókna kolagenowe i elastyczne, co w efekcie trwale odmładza, dzięki zagęszczeniu skóry.

Wskazaniem do zabiegu jest każdy obszar skóry (twarz i ciało), który wymaga ujędrnienia.

Skuteczny na cienie pod oczami!

Cienie i worki pod oczami, to istotny problem dla wielu osób.

Zabieg karboksyterapii aktywuje czynnik wzrostu naczyń VEGF. Wynikiem jego działania jest przyrost nowych naczyń włosowatych. Karboksyterapia w cudowny sposób regeneruje skórę powiek, dzięki czemu następuje redukcja cieni pod oczami, spłycenie zmarszczek oraz delikatne uniesienie górnej powieki..

Po wykonaniu serii zabiegów worki pod oczami przestaną się pojawiać, dzięki poprawie mikrokrążenia oraz zagęszczeniu skóry.

Tym samym karboksyterapia przywraca młode i świeże spojrzenie.

Skuteczny na rozstępy!

Wpływ karboksyterapii na zmniejszenie rozstępów polega na zwiększeniu produkcji kolagenu, który poprawia strukturę skóry i poprawia jej wygląd. Produkcja włókien kolagenowych w miejscu podania jest spowodowana celowo wywołanym, stanem zapalnym w miejscu wstrzyknięcia dwutlenku węgla. Organizm, włączając naturalne funkcje obronne, rozpoczyna wzmożoną produkcję kolagenu, który ma na celu odbudowę uszkodzonych tkanek skóry. Dzięki temu rozstępy, z zabiegu na zabieg, stają się coraz jaśniejsze i mniej widoczne. Tego typu terapia stosowana jest zarówno w przypadku starych, jak i nowych rozstępów. Może być wykorzystywana na wszystkich typach skóry. Już po kilku zabiegach, skóra w miejscu rozstępu stanie się bardziej wypełniona. Kolagen aktywnie odbudowuje jej uszkodzenia. Warto wiedzieć, że zredukowanie rozstępów jest możliwe wyłącznie dzięki specjalistycznym zabiegom.

Pomocny na łysienie!

Ostrzykiwanie owłosionej skóry głowy dwutlenkiem węgla jest jedną z metod leczenia nadmiernej utraty włosów, która spowodowana jest często złym krążeniem krwi. Karboksyterapia, z uwagi na swoje właściwości pobudzające i poprawiające przepływ krwi, pobudza cebulki do wzrostu nowych włosów. Zazwyczaj do uzyskania najlepszych wyników wymagana jest seria zabiegów, których liczba zostanie dopasowana do indywidualnej sytuacji pacjenta. Pod uwagę będą brane czynniki takie jak obszar łysienia i jego rodzaj. Niektórzy pacjenci mogą wymagać tylko paru zabiegów, ale w bardziej zaawansowanych przypadkach utraty włosów.

Skutki uboczne

Karboksyterapia jest bezpieczną procedurą. Niektóre osoby po zabiegu mogą mieć delikatne siniaki w miejscu wstrzyknięcia. Jednakże dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki podgrzewania dwutlenku węgla występowanie siniaków w miejscu wkłucia redukowane jest do minimum. Niemniej jednak jeśli zasinienie wystąpi, powinno całkowicie zniknąć w ciągu tygodnia. Poza tym nie stwierdzono żadnych innych poważnych skutków ubocznych.

Częstotliwość wykonywania KARBOKSYTERAPII

Zabiegi wykonujemy zazwyczaj 1 raz w tygodniu. W niektórych rodzajach terapii przy użyciu karboksyterapii wymagany jest dłuższy odstęp do 14 dni.

Ilość i częstotliwość zabiegów rekomenduje nasz specjalista w odniesieniu do indywidualnych potrzeb i możliwości klienta.

DODATKOWE ZALECENIA PO KARBOKSYTERAPII

 • po  zabiegu, w miejsce leczone nie należy aplikować żadnych kremów, za wyjątkiem poleconych przez osobę wykonującą zabieg
 • w dniu zabiegu należy ograniczyć aktywność fizyczną
 • do 2 dni po zabiegu nie wolno korzystać z basenu, sauny
 • jeśli po zabiegu pojawi się siniak czy wybroczyna można stosować miejscowo preparaty farmaceutyczne (z arniką, wit. C itp.) przyspieszające jego wchłanianie lub poczekać do naturalnego wygojenia
 • jeśli przy korzystaniu z karboksyterapii pragniesz zmniejszyć obwody ciała, pamiętaj aby bezwzględnie stosować zalecenia żywieniowe, ze względu na fakt, iż karboksyterapia jest w stanie niszczyć komórki tłuszczowe ale to organizm musi ten tłuszcz zmetabolizować.

CENNIK

Twarz (+szyja, dekolt)  200 zł (280 zł)  

Okolice oczu  150 zł

Pośladki 200 zł

Uda + pośladki 400 zł

Uda całe 300 zł

Brzuch 200 zł

Brzuch + boczki 300 zł

Rozstępy od 150 zł

Owłosiona skóra głowy 180 zł

Możliwość pakietów

Karboksyterapia