ELEKTROKOAGULACJA

Czym jest elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja, nazywana inaczej diatermią chirurgiczną lub termolizą, to zabieg polegający na usuwaniu zmian na skórze przy użyciu prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. W zależności od potrzeb do wykonania elektrokoagulacji wykorzystuje się elektrody o różnym kształcie. Elektrokoagulacja stosowana jest zarówno w kosmetologii, jak i medycynie. W trakcie zabiegu eliminowane są m.in.: włókniaki, prosaki, torbiele oraz brodawki. Elektrokoagulacja jest również wykorzystywana do zamykania naczynek krwionośnych. Elektrokoagulacja trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, wszystko zależy od obszaru, na którym pojawiły się zmiany.

Zanim kosmetolog wykona elektrokoagulację, musi zebrać dokładny wywiad i co ważne obejrzeć zmiany, aby stwierdzić, czy kwalifikują się one do zabiegu.

Elektrokoagulacja nie jest niestety całkowicie bezbolesna i w zależności od wrażliwości każdej osoby, może powodować większy bądź mniejszy ból. Na bolesność zabiegu elektrokoagulacji wpływa również wielkość zmian i ich lokalizacja.

  1. Jakie problemy skórne rozwiązuje elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja jest wykonywana zarówno w celach kosmetycznych, jak i zdrowotnych. Bardzo często zdarza się, że takie zmiany skórne, jak np. brodawki rozprzestrzeniają się na inne partie ciała. Dlatego konieczne jest wykonanie elektrokoagulacji na wczesnym etapie.

Po zabiegu elektrokoagulacji na skórze może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie. Skóra po elektrokoagulacji może być również bolesna, jednak objawy te znikają po kilku godzinach. Elektrokoagulacja może pozostawić po sobie małe strupki, które wygoją się już po kilku dniach. Skóra szybciej wróci do formy, jeśli posmarujemy skórę maścią typu Alantan.

Czasem zdarza się, że po usunięciu zmian na skórze pozostają plamy, przebarwienia, bądź małe blizny jednak najczęściej powstają one w wyniku drapania skóry po elektrokoagulacji.

Elektrokoagulacja pozwala usunąć:

  • rozszerzone naczynia krwionośne;
  • brodawki wirusowe;
  • brodawki łojotokowe;
  • prosaki;
  • torbiele łojowe;
  • naczyniaki gwiaździste włókniaków;
  • zbędne owłosienie

 

Cennik:

Od 50zł